Jak przekazać negatywną informację zwrotną swojemu szefowi?

Reklama i biznes

Każdy chce dostać dobrą pracę, ale niektórzy ludzie nie mają pojęcia o tym, że nie jest tak łatwo dostać dobrą pracę. Tak, jeśli jesteś pracowity i chcesz dostać dobrą pracę to będzie to dla Ciebie łatwe. Ale, istnieje wiele osób, które muszą zmierzyć się z kilkoma problemami podczas ich kariery. Jeśli jesteś jednym z tych ludzi, to nie martw się, bo tutaj powiem ci, jak dać negatywne informacje zwrotne do szefa i to sprawi, że szef zrozumieć znaczenie swojej opinii.

Jak wszyscy wiemy, że kierownik jest tym, który jest odpowiedzialny za zarządzanie personelem i jest odpowiedzialny za uzyskanie najlepszych z jego pracowników. Ale jeśli jesteś pracownikiem i twój menedżer nie daje ci odpowiedniego rodzaju wskazówek, to jesteś tym, który poniesie konsekwencje.

Oto kilka rzeczy, które pomogą Ci przekazać negatywną informację zwrotną swojemu menedżerowi i pomoże Ci to uzyskać dobrą pozycję w przyszłości.

Poznaj swoje prawa

Przed udzieleniem negatywnej informacji zwrotnej swojemu szefowi musisz wiedzieć, jakie są Twoje prawa. Menedżer jest osobą odpowiedzialną za dbanie o Twoje bezpieczeństwo i dobre samopoczucie, ale jeśli nie jesteś zadowolony ze swojej pracy, to nie jest sprawiedliwe dawanie negatywnej informacji zwrotnej swojemu menedżerowi. Jeśli masz jakiekolwiek zastrzeżenia co do swojego wynagrodzenia, to powinieneś je zgłosić swojemu kierownikowi.

Powiedz swojemu menedżerowi o swoich oczekiwaniach

Nie ma nic złego w dawaniu szefowi informacji zwrotnej, ale jeśli nie podzielisz się z nim swoimi oczekiwaniami, będzie to niesprawiedliwe. Kiedy dzielisz się swoimi oczekiwaniami z szefem, wtedy sprawiasz, że wasze relacje stają się bardziej osobiste. Jeśli masz jakieś zażalenie, powinieneś poinformować o tym swojego kierownika, ale jeśli nie jesteś zadowolony ze sposobu, w jaki traktuje cię twój kierownik, to lepiej dla ciebie będzie opuścić to miejsce.

Nie trzymaj skarg w tajemnicy

Jeśli masz jakiś problem z pracą, lepiej podziel się nim ze swoim przełożonym i nie trzymaj go w tajemnicy. To sprawi, że twój kierownik zrozumie powód twojego niezadowolenia i natychmiast go rozwiąże.

Wnioski:

Jeśli jesteś pracownikiem i jesteś niezadowolony ze swojej obecnej pracy to lepiej będzie dla Ciebie porozmawiać ze swoim kierownikiem i powiedzieć mu o swoim problemie. Jeśli nie porozmawiacie z menadżerem to nie będzie wam łatwo dostać dobrą pracę w przyszłości.