4 powody, dla których powinieneś sprawdzić swoje linki do strony

Reklama i biznes

Faktem jest, że Google zmieniło swój algorytm i teraz wyszukiwarka jest najpotężniejszym narzędziem, które pomaga nam szukać rzeczy w sieci. Google jest najpopularniejszą wyszukiwarką w internecie, a także najpotężniejszą.

W dzisiejszych czasach nie możemy myśleć o życiu bez internetu, a internet jest najłatwiejszym i najszybszym sposobem na dotarcie do każdego miejsca na świecie. Wyszukiwanie w Google jest tak proste, że każda osoba może to zrobić w zaledwie kilka kliknięć. Jedyną rzeczą, o której musisz pamiętać, jest używanie Google zamiast Bing lub Yahoo, ponieważ Google jest najszybszym i najłatwiejszym sposobem wyszukiwania czegokolwiek online.

Głównym problemem jest to, że wiele osób nie zwraca uwagi na backlinki. Backlinki są najważniejszą rzeczą dla każdej strony internetowej i odgrywają istotną rolę w uzyskiwaniu wysokich pozycji w wyszukiwarkach.

Omówmy powody, dla których należy sprawdzać linki witryny.

Regularne sprawdzanie linków witryny

Jeśli nie sprawdzasz swoich linków witryny regularnie, to jest to wyraźny znak, że nie dbasz o swoją stronę. Każdego dnia, kiedy się obudzisz, sprawdź swoje backlinki, aby zobaczyć, czy zaszły w nich jakieś zmiany.

Należy sprawdzić, czy masz jakieś uszkodzone linki, czy nie. Złamane linki to najczęstsze błędy popełniane przez webmasterów. Broken links są najbardziej szkodliwe dla Twojego SEO.

Jeśli nie wiesz, jakie są backlinki twojej strony, powinieneś wynająć profesjonalne narzędzie do sprawdzania linków, które pokaże ci wszystkie backlinki wskazujące na twoją stronę.

Można również poprosić przyjaciela lub członków rodziny o sprawdzenie witryny i poinformowanie, czy mają oni jakikolwiek problem z linkami do witryny.

Upewnij się, że wszystkie linki działają

Możesz sprawdzić działanie swoich backlinków, dodając nazwę swojej domeny do adresu URL każdego ze swoich backlinków. Jeśli okaże się, że link nie działa, należy go natychmiast usunąć.

Jeśli nie można usunąć uszkodzonego linku, należy skontaktować się z właścicielem strony internetowej i poprosić go/ją o usunięcie uszkodzonego linku. Możesz również poprosić go/ją o dodanie tekstu w opisie strony mówiącego, że link nie działa.

Wnioski:

Teraz wiesz, jakie znaczenie mają backlinki i jak możesz je sprawdzić. Mam nadzieję, że wykorzystasz te informacje, aby uzyskać jak najlepsze wyniki swojej strony i swojego rankingu.